
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Obecnie nie ulega wątpliwości, że zbilansowana dieta jest filarem zdrowego stylu życia. Wiemy również, że większość chorób cywilizacyjnych jest nierozerwalnie związana ze sposobem żywienia. Niektóre z nich można leczyć przy pomocy korzystnych zmian w diecie. Do najczęściej leczonych przypadłości możemy zaliczyć: nadwagę i otyłość, niedowagę, niedokrwistość, cukrzycę typu 2, miażdżycę tętnic oraz zaburzenia profili lipidowego. Również osoby, którym nic nie dolega powinny zadbać o swoją dietę w celu utrzymania długoterminowego zdrowia.
Cele
Głównym celem porad dietetycznych w naszym Centrum jest zmiana nawyków żywieniowych u naszych pacjentów. Nie możemy dostarczyć “magicznej metody” która rozwiąże wszystkie problemy, ale możemy pomóc we wprowadzaniu dobrych zmian w sposobie żywienia!
Przed wizytą…
Żeby nasza pierwsza konsultacja od razu była efektywna, to należny wypełnić i przesłać kilka informacji o sobie bezpośrednio do dietetyka: Damian Parol
Pliki do wypełnienia i przesłania przed wizytą:
1) Ankieta dietetyczna – Pani / Ankieta dietetyczna – Pan
2) Badania laboratoryjne krwi
3) Przykład notowania diety
Jak wygląda schemat współpracy?
Na pierwszej konsultacji ustalane są najważniejsze cechy stylu życia pacjenta, jego dolegliwości oraz preferencje i upodobania. Na tej podstawie ustalamy nawyki, które należy wprowadzić lub poprawić. Pacjent otrzymuje wskazówki jakie działania należy podjąć, żeby poprawić swój sposób żywienia. Jeśli zachodzi taka konieczność rozpisywane są potrzebne suplementy.
Następna konsultacja umawiana jest za kilka tygodni, a jej głównym celem jest weryfikacja wprowadzonych zmian oraz ustalenie kolejnych celów. Na każdym etapie współpracy możliwe jest rozpisanie Planu Żywieniowego który dokładnie przedstawia ile i jakich produktów pacjent powinien zjadać. Jednak najlepszy efekt daje Plan Żywieniowy u osoby, która ma już wyrobione pozytywne nawyki żywieniowe.